Furniture

آس فرهلی روی آرم KISS

KISS یک گروه راک آمریکایی است که در ژانویه 1973 توسط پل استنلی ، جین سیمونز ، پیتر کریس و آس فرهلی در شهر نیویورک تشکیل شد. . این گروه که با رنگ چهره و لباسهای صحنه اعضای خود شناخته شده بودند ، در اواسط تا اواخر دهه 1970 با اجرای زنده و استادانه خود که شامل تنفس آتش ، خونریزی ، گیتارهای سیگار کشیدن ، موشک انداختن ، کیت های طبل کشنده و برجسته ها بود ، مورد توجه قرار گرفت. صنایع آتش بازی.

این گروه به دلیل شباهت آرم KISS به SS Schutzstaffel نازی مورد انتقاد قرار گرفت و اریک اسپیتزناگل در سال 2011 از Ace Frehley در مورد آن س askedال کرد مصاحبه MTV .

اریک: از بین تمام رفتارهای بد مستند در بدون پشیمانی [خاطرات فرهلی ، 2011] ، شما واقعاً خیلی در بحث و جدال نازی ها عمیق نبودید. مانند آرم KISS ، که شما طراحی کرده اید ، با دو پیچ و مهره S که یادآور Schutzstaffel است.

آس: اوایل شایعات دیوانه وار درباره ما زیاد بود. مانند این که KISS به معنای شوالیه در خدمت Satan’s Service بود ، یا اینکه ما شیطان پرست یا نازی بودیم. و همه چیز کاملا نادرست است. پل و ژن یهودی بودند ، من یک لوتری بزرگ شدم و پیتر کریس یک کاتولیک روم بود.

اریک: حتی اگر این یک تصادف باشد ، هنگامی که به شما اعلام شد که آرم KISS دارای برخی نمادهای نازی ناخواسته نازی است ، آیا شما یا هر کس دیگری در گروه فکر کرده اید: “شاید ما باید چیز دیگری ارائه دهیم؟ “

آس: نه ، به هیچ وجه.

اریک: بدون پیچ و مهره های نازی به نظر نمی توانستید KISS را هجی کنید؟

آس: خوشحالم که این کار را نکردیم ، زیرا احتمالاً یکی از شناخته شده ترین آرم های راک در جهان است. فکر می کنم احتمالاً شماره سه باشد. وب سایتی وجود دارد که به همه آرم های راک رتبه بندی می کند و ما مطمئناً در ده مورد برتر هستیم.

اریک: بله ، اما سواستیکا نیز قابل تشخیص است و این بدان معنا نیست که Coldplay باید از آن به نام خود استفاده کند.

آس: من هنوز خوشحالم که ما آن را تغییر ندادیم. و من ضبط می کنم و می گویم که این از هیتلر یا نازی ها الگوبرداری نشده است. این فقط پیچ و مهره های خنک بود.

اریک: در آن زمان که گویا در حالی که لباس کامل نازی پوشیده بودی وارد اتاق هتل ژن شدی و شروع به فریاد زدن “سیگ هیل” بر روی او کردی؟

آس: خوب برای یک چیز ، این فقط من نبودم. پل و پیتر نیز آنجا بودند. همه آنها لباس نازی پوشیده بودند.

اریک: بسیار خوب ، من این را نمی دانستم ، اما مطمئن نیستم که این باعث ترسناک تر یا عجیب تر بودن آن می شود.

آس: ما به یک فروشگاه اسباب بازی در ژاپن رفته بودیم و همه این لباس های قدیمی نازی ها در آنجا بود. ما در پایان یک دسته از آنها را به عنوان یک شوخی خریداری کردیم. چند نوشیدنی نوشیدیم و لباس فرم پوشیدیم و چند عکس می گرفتیم و آنها را تحسین می کردیم و کسی گفت: “هی ، بیایید اتاق ژن را بزنیم و او را غافلگیر کنیم.” با نگاه به گذشته ، واقعاً کار جالبی نبود. من فکر می کنم او غافلگیر شد.

اریک: من مطمئن هستم کسی که در نیمه شب توسط سه افسر نازی ملاقات می شود کمی گیج و سردرگم باشد.

آس: بله ، اما مادر ژن در یک اردوگاه کار اجباری بود. با بینش ، از این بابت احساس بدی دارم. این احتمالاً خاطرات منفی را برای او به همراه آورده است. اما وقتی گاهی اوقات در اوج گرما هستید ، متوجه نمی شوید که کاری انجام می دهید که می تواند به کسی آسیب برساند. می خواهم رکورد بزنم و بگویم من به هیتلر یا ایدئولوژی وی یا هر چیزی که برایش ایستاده بود اعتقادی ندارم.

Rock and Roll Over, KISS album art
راک اند رول اوور ، 1976 ، طراحی شده توسط Michael Doret

مصاحبه کامل را در MTV .

در مصاحبه سال 2014 برای NY Post ، پل استنلی از KISS از آس فرهلی و یکی دیگر از اعضای گروه پیتر کریس به عنوان ضد یهود یاد کرد.

کمتر بحث برانگیز ، اینجا پل استنلی است که در مورد استفاده از خط کش برای تیز کردن خطوط طراحی آرم آس صحبت می کند .

به کنار ، بعد از دیدن آرم KISS در هفت سالگی بود که قبلاً ارباب لوگوس ، کریستف Szpajdel علاقه خود را به طراحی آغاز کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *