Graphic Designs, Logo Blog

چگونه می توان طراحی لوگو را به صورت رایگان یاد گرفت

اگر می خواهید طراحی آرم را بیاموزید ، انبوهی از کتابهای برتر و منابع آموزشی وجود دارد که می توانید روی آنها سرمایه گذاری کنید ، اما اگر می خواهید با بودجه یاد بگیرید ، خوشبختانه منابع رایگان فراوانی نیز وجود دارد ، اما می تواند باشد کاملاً طاقت فرسا است که می دانم از کجا شروع کنم و به چه چیزی اعتماد کنم.

برای کمک به شما در سفر به یک طراح آرم ، در زیر خلاصه ای از بهترین منابع طراحی آرم رایگان بصورت آنلاین است که به شما کمک می کند بدون صرف حتی یک پنی استاد شوید. این منبع به بخشهای زیر تقسیم شده است ، که تقریباً همه آنچه را که برای شروع باید بدانید را پوشش می دهد:

 • آرم چیست و چرا مهم هستند
 • نحوه ایجاد مختصر طراحی آرم
 • استفاده از فرآیند طراحی آرم
 • قبل از شروع تحقیق کنید
 • طرح ایده ها
 • یادگیری Adobe Illustrator
 • دریافت بازخورد از دیگران
 • ارائه طرح های آرم خود
 • برخورد با بازخورد مشتری
 • آماده سازی پرونده های آرم
 • بیشتر بیاموزید

آرم چیست و چرا اهمیت دارند؟

یادم هست اولین کتابی که درباره طراحی آرم خواندم بخشی با عنوان “لوگو چیست” بود. صادقانه بگویم که کاملا حامی و حامی است … آیا مشخص نیست که آرم چیست؟ اما من فهمیدم که یک آرم بیش از آنچه که من فهمیده بودم وجود دارد ، بنابراین به عنوان نقطه شروع توصیه می کنم وبلاگی را که با عنوان “ هدف از یک آرم چیست و چرا مهم هستند ” که آغازگر خوبی خواهد بود.

همچنین ، این ویدیو توسط دوستان خوب من تهیه شده است Chris Green و سرهنگ خاکستری نیز نمای کلی از لوگو است.

فیلم زیر نیز باورنکردنی است. این یکی از بزرگترین طراحان آرم در صنعت ، مایکل بیروت از پنتاگرام

یک خلاصه طراحی ایجاد کنید

قبل از شروع کار روی ایده پردازی ، باید اهداف آرم را درک کنید. شما باید بفهمید که این تجارت چه کسی است ، آنها چه کاری انجام می دهند ، رقابت آنها چه کسانی است و افرادی را که هدف قرار خواهند گرفت. برای دانستن این اطلاعات باید س questionsال کنید. من شخصاً اهدافی را ایجاد می کنم که لیستی از اهدافی را که آرم باید برآورده کند تشکیل می دهد. می توانید نحوه انجام این کار را بیابید و س questionsالاتی را که من می پرسم نیز در پست وبلاگ من مشاهده کنید: راهنمای طراحان برای ایجاد یک خلاصه طراحی آرم

این ویدئو از Will Patterson نیز عالی است ، و توضیح می دهد نحوه ایجاد یک آرم مختصر . ویل فیلم های طراحی لوگو دیگری نیز در کانال YouTube خود دارد.

اگر فقط می خواهید تمرین کنید (که اگر تازه شروع به کار کنید توصیه می شود) ، سایت های زیر برای یافتن خلاصه مختصر طراحی آرم مفید هستند:

اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید ، به عنوان یک تمرین عملی برای یادگیری ابزارها ، یافتن آرم و تلاش برای بازآفرینی آنها مفید است. اگر می خواهید چیز کاملاً جدیدی خلق کنید ، یک آرم پیدا کنید که نیاز به طراحی مجدد دارد و برای بهبود آرم مراحل زیر را انجام دهید. طراحی های بد زیادی وجود دارد. فقط مطمئن شوید که به جای طراحی “یک تصویر زیبا” مراحل زیر را دنبال کنید – طراحی آرم یک ابزار تجاری استراتژیک است ، بنابراین هرچه زودتر متوجه شوید بهتر است.

از روند طراحی آرم استفاده کنید

همانطور که از مصاحبه با سایر طراحان آرم در پادکست آرم گیک آموخته ام ، هیچ مجموعه سنگی روند طراحی آرم .

هر طراح به روش خاص خود کار می کند ، بنابراین با یادگیری و پیشرفت خود متوجه خواهید شد که چه رویکردی برای شما مناسب است. هدف نهایی پایان دادن به یک آرم است ، بنابراین چگونگی رسیدن به آن نقطه نهایی به شما بستگی دارد. من خودم شخصاً با یک فرآیند طراحی آرم 5 گام بسیار ابتدایی روبرو می شوم ، و به عنوان نقطه شروع توصیه می کنم از همان روش استفاده کنید . 5 مرحله به شرح زیر است:

 1. ایجاد اهداف
 2. تحقیق
 3. تولید و طراحی ایده
 4. ارائه و اصلاحیه ها
 5. ایجاد پرونده های آرم

Logo Design Process

اگر می خواهید انواع مختلف فرایندهای موجود را درک کنید ، نگاهی به این اینفوگرافیک های جمع آوری شده توسط Creative Market .

برای تجزیه و تحلیل عمیق تر ، HubSpot دارای یک راهنمای مفید در نحوه طراحی یک آرم که ارزش خواندن دارد ، همانطور که این” طراحی آرم از ابتدا تا انتها ‘از Jacob Cass.

تحقیق خود را انجام دهید…

قبل از شروع به طراحی هر چیزی لازم دارید تا درک خوبی از تجارت و رقابت آن داشته باشید. برای دانستن این موضوع باید تحقیق کنید. بیشتر این کارها را می توان با پرسیدن س questionsال انجام داد ، اما همیشه ارزش دارد که حفاری های خود را نیز انجام دهید. این وبلاگ که چند سال پیش برای Creative Bloq ایجاد کردم یک آغازگر مفید خواهد بود: 5 مورد برای تحقیق قبل از طراحی آرم.

بسیاری از طراحان انجام تحقیق را دوست ندارند ، اما این یک مرحله اساسی است. هرچه از کسب و کار بیشتر بدانید ، راه حل نهایی بهتر خواهد بود… بهتر می توانید طرح را ارائه دهید… و احتمال اینکه کار برای اولین بار تأیید شود نیز بیشتر خواهد بود زیرا می توانید درک صحیحی از مشکل پیش روی .

ایده های طرح روی کاغذ

شروع کار روی کاغذ همیشه خوب است. همه طراحهای مورد علاقه ، آرون دراپلین هنگامی که نکات زیر را به 50 نکته طراحی آرم از طرفداران eBook که چند سال پیش گردآوری کردم ، همچنین از آن لذت خواهید برد.

“همیشه از روی کاغذ شروع کنید. در مورد آزادی ، سرگیجه و انسانیت یک طرح مداد چیزی آزاد کننده وجود دارد. سرعت آن زیاد است. غیرقابل پیش بینی بودن اتفاق پیش می آید. می توانید خیلی سریعتر از کاغذ روی صفحه سرد به جادو برسید. این یک چوب در خاک ، زغال روی دیوار غار یا یک مداد در کتاب یادداشت شما است ، شما در حال استفاده از روش آزمایش ارتباط زمان ، فرمول سازی و اختراع هستید. و به خاطر داشته باشید که این کار را در زمینه یادداشت های خود برای حداکثر عملکرد و دوام انجام دهید. “

و برای عرض بیشتر در نقل قول وی ، ویدیوی زیر قابل دیدن است … و احتمالاً یکی از ویدیوهای مورد علاقه من است. این به طور خلاصه از طریق کتاب طراحی آرونز ، و چگونگی استفاده از آن برای ایجاد قطعه تمام شده ، آن را به تصویرگر می کشد. هارون با مهربانی در مصاحبه ای که با او کردم اذعان کرد که او همیشه بیشتر از این که در این ویدئو کار کند ، وقت خود را صرف طراحی می کند ، بنابراین مطمئن شوید که شما نیز همین کار را انجام داده اید.

این ویدئو از دوست من وینسنت Burkhead نیز یک ساعت تماشایی است ، و تمرکز دارد کاملاً در طراحی ایده های آرم.

… و این ویدیو از Von Glitchka نیز عالی است! ترسیم جایی است که جادو اتفاق می افتد.

هنگام ارائه ایده ها ، بهتر است به برخی از بهترین طرح های آرم موجود برای مرجع نگاه کنید. یکی از کتاب های الهام بخش مورد علاقه من علائم تجاری و نمادها است ، اما چون اکنون دیگر چاپ نشده است ، قدیمی و نادر متأسفانه بسیار گران است … خوشبختانه می توانید آن را مشاهده کنید اینجا بصورت کاملاً آنلاین رایگان .

من همچنین توصیه می کنم Logo Inspirations را در Instagram دنبال کنید برای دوز روزانه الهام بگیرید ، و همچنین Logo Archive را بررسی کنید تا برخی از موارد بسیار عالی را ببینید بهترین علامت ها و نمادهایی که تاکنون ساخته شده است.

Adobe Illustrator را بیاموزید

وقتی ایده های خود را روی کاغذ آوردید ، اکنون می خواهید نسخه های دیجیتالی آنها را بسازید. از آنجا که یک آرم باید در اندازه های مختلف کار کند ، از دکمه های سمت راست گرفته تا علائم و بیلبوردهای فروشگاه ، نوع فایلی که باید ایجاد کنید قالب وکتور که نوعی تصویر است که از نقاط ریاضی ساخته شده است تا پیکسل ، به این معنی که می تواند به طور نامحدود و بدون افت کیفیت مقیاس بندی شود. برای ایجاد تصاویر برداری ، به Adobe Illustrator نیاز دارید .

همچنین چند بسته نرم افزاری رایگان وجود دارد که به شما امکان می دهد فایلهای برداری را که در پست لیست شده اند ایجاد کنید “ ابزارهای مورد نیاز برای یک طراح آرم ‘، با این وجود به عنوان Adobe Illustrator نرم افزار استاندارد صنعت است ، منابع زیر بر آن تمرکز دارند.

در زیر یک راهنمای شروع سریع واقعی به ابزارهای اصلی Adobe Illustrator وجود دارد.

ابزار Pen یکی از ابزارهایی است که شما واقعاً برای تسلط بر آن نیاز دارید. این ویدیو از Chris Do برای کمک به شما در ترسیم منحنی های عالی Bezier ویدیویی مفید است که باید تماشا کنید! همچنین این یک مطالعه مفید از نوع است ، بنابراین یک برنده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حرفه طراحی ، توصیه می کنم کریس را دنبال کرده و فیلم های بیشتری را در کانال Futur .

به روشنی می توانید در Adobe Illustrator چیزهای بیشتری یاد بگیرید … این فقط یک طعم و مزه برای شروع کار است ، اما می توانید لیستی از آموزش های رایگان عالی را در این وبلاگ از Creative Bloq بیابید: 75 آموزش برتر Adobe Illustrator .

برای محتوای آموزشی برتر ، هم SkillShare و هم آموزش Lynda – هر دو آزمایش آزمایشی رایگان دارند. برای ثبت نام باید جزئیات کارت خود را وارد کنید ، اما اگر اشتراکتان را لغو کنید قبل از پایان دوره آزمایشی کاملاً رایگان است.

استفاده از قلم ها

استفاده از قلم ها بخشی جدایی ناپذیر در طراحی آرم است. بیشتر فونت ها برای استفاده در یک آرم به مجوز تجاری احتیاج دارند ، با این وجود برخی سایت ها در آنجا یافتن فونت های رایگان برای استفاده تجاری را آسان می کنند. سایت اول Font Squirrel است و سایت دوم قلم های Google . اگرچه من اطمینان دارم که هر دو سایت فونت های رایگان را برای استفاده تجاری ارائه می دهند ، اما مطمئن شوید که مجوز قلم های خاصی را خودتان بررسی می کنید تا 100٪ مطمئن باشید.

هنگام استفاده از قلم ها ، یکی از بزرگترین اشتباهاتی که طراحان جدید مرتکب می شوند هسته نادرست است که اصطلاحی است که برای توصیف فاصله بین هر حرف استفاده می شود. ویدئوی زیر از شان مک کیب به زیبایی نحوه کرنر حروف را به زیبایی توضیح می دهد. برای تمرین و تکمیل مهارت های خود ، توصیه می کنم این بازی هسته ای را بازی کنید – فقط بازی را ادامه دهید تا شما هر بار 100٪ دریافت می کنید.

از طراحان دیگر بازخورد بگیرید

هنگامی که آرم های خود را تهیه کردید ، توصیه می کنم قبل از ادامه کار از یک دوست طراح قابل اعتماد بازخورد بگیرید. من یکی از بهترین مکانها برای یافتن طراحان دیگری است که می توانند دوست و مربی شوند یا درخواست بازخورد صادقانه درباره کار شما را به شما پیشنهاد می کنم به بپیوندید Logo Geek Community در فیس بوک . عضویت کاملاً رایگان است و دارای بهترین طراحان آرم در جهان است که همه در یک مکان هستند و می توانند به شما در یادگیری و پیشرفت کمک کنند. کارهای خود را ارسال کنید ، بازخورد بگیرید و از آنها کمک بخواهید. این چیزی است که برای آن وجود دارد.

ارائه طرح های آرم خود

هنگامی که تعدادی از طرح های آرم را به پایان رساندید که خلاصه را به طور موثر حل می کند ، می خواهید آن طرح ها را به مشتری خود ارائه دهید (یا اگر روی یک پروژه داستانی کار می کنید ، ارائه کار به دیگران هنوز هم خوب است) همانطور که مشتری می کنید … مخصوصاً در انجمن Logo Geek – من متن را دوست دارم!).

این ویدئو از بن برنز در The Futur یک نمای کلی از نحوه شما است به درستی آرم ها را به مشتریان ارائه دهید.

برخورد با بازخورد مشتری

اگر برای مشتری کار می کنید ، می توانید انتظار داشته باشید که بازخورد بگیرید. این می تواند باعث ایجاد یا شکستن طرح شود ، بنابراین نحوه مدیریت این مهارت در نوع خود یک مهارت است.

این ویدئو از Nesha Woolery منبع مفیدی برای کمک به شما در دریافت بهترین بازخورد است.

آماده سازی پرونده های طراحی آرم

وقتی آرم کامل شد و موافقت کرد ، باید کارهای هنری را نهایی کنید و پرونده های نهایی را آماده کنید. در مرحله اول می خواهید آثار هنری را اصلاح و ظریف کنید تا مطمئن شوید همه چیز عالی است. این راهنما به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید: 5 نکته برای تصحیح ، کامل سازی و ظرافت آرم .

همچنین باید تعدادی قالب فایل آماده کنید. بنابراین می دانید که این موارد چگونه است ، توصیه می کنم از طریق “ راهنمای طراحان ایجاد پرونده های آرم “.

بیشتر بیاموزید

در مورد طراحی آرم همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد ، بنابراین در اینجا چند روش رایگان برای ادامه یادگیری وجود دارد:

 • به تمرین ادامه دهید. طراحی لوگو یک مهارت است. شما فقط با انجام کار بهتر می شوید.
 • بهترین طراحان و نمایندگی ها را مطالعه کنید. کار آژانس هایی مانند پنتاگرام ، Design Studio و Chermayeff & Geismar & Haviv همیشه به من و همچنین طراحانی مانند Paul Rand و جورج بوخوا . آنها را در اینستاگرام دنبال کنید و کارهای آنها را زیر نظر داشته باشید. سایتهایی مانند کاملاً جدید و هفته طراحی نیز روش های مفیدی برای دیدن و قدردانی از آخرین کارهای طراحی هستند.
 • با طراحان دیگر شبکه شوید. بازخورد و مشاوره بخواهید. بهترین مکان برای انجام آن بصورت Logo Geek Community است ، اما همچنین مراقب رویدادهای طراحی محلی در نزدیکی خود باشید.
 • برای یادگیری از طراحان دیگر به Logo Geek Podcast گوش دهید. همچنین می توانید لیستی از سایر پادکست های طراحی رایگان عالی را در صفحه منابع مشاهده کنید که همیشه به آن اضافه می کنم. Logo Designers Boxset را بارگیری کنید ، مجموعه رایگان کتابهای الکترونیکی که دارم برای کمک به شما در روند طراحی آرم از ابتدا تا انتها کار کرده است.
 • اگر آماده هستید و می خواهید مشتری های واقعی خود را پیدا کنید ، این راهنما را ببینید: کجا پیدا کنیم مشتریان طراحی آرم با کیفیت بالا

امیدوارم که این راهنمای مفیدی برای شروع کار شما بوده باشد ، اما اگر س questionsال دیگری داشتید از با من تماس بگیرید دریغ نکنید

The Logo Designers Boxset

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *