Furniture

نماد انقراض

ضد فرهنگ مربوط به اواخر دهه 1950 توسط نماد صلح مشخص شد. نسل شیطانی دهه 80 دارای آرم لبخند بود. اکنون می بینیم که جنبش ضد تجزیه آب و هوا با نماد انقراض نشان داده می شود ، که با اقدامات اخیر شورش انقراض (XR) برجسته شده است.

Extinction symbol

سادگی آن به حضور فزاینده آن در سراسر جهان کمک می کند. درست مانند نماد صلح ، تکثیر آن چه با اسپری ، گلدوزی ، چاپ روی نشان سنجاق و غیره آسان است و در نتیجه به راحتی به خاطر سپرده می شود.

Extinction symbol Wellington
اعتراض به آب و هوا s در Wellington، NZ ، از طریقExtinctionNZ

دایره زمین را نشان می دهد ، در حالی که ساعت شنی تلطیف شده نشان دهنده اتمام زمان است. با وجود اعتراضات ضد شورش در 2018/19 که باعث افزایش آگاهی از طراحی شد ، ریشه آن قبل از جنبش XR است. در مصاحبه اخیر برای اکو هاستلر ، طراح نماد ، هنرمند شرق لندن معروف به “ESP” ، از درگیری قبلی با جنبش ضد جاده href=”https://en.wikipedia.org/wiki/Road_protest_in_the_United_Kingdom “> و پیش زمینه در مجسمه سازی و چاپ وی گفت: “من مدتی در مورد كاهش گونه های مختلف فردی اعتراض می كردم.” “اما این در رابطه با مقیاس مشکل کاملاً بی نتیجه بود. من به تدریج فهمیدم که موضوع آنقدر بزرگ است که […] به چیزی ساده احتیاج داشت که هرکسی بتواند به راحتی آن را تکرار کند. در آغاز سال 2011 من به طور تصادفی طراحی می کردم و به محض طراحی نماد می دانستم که چیست.

Extinction symbol Downing Street
نماد انقراض خارج از خیابان داونینگ ، از طریق ecohustler.com

ESP از طریق ایمیل حدود 20 محیط گروه ها ، استفاده از نماد را ارائه می دهند. فقط یک نفر پاسخ داد تا بگوید اگر هرگز محبوب شود از آن استفاده می کنند ، اما قبلاً آن را پخش نمی کردند. آن زمان بود که ESP فهمید که او مجبور است خودش آن را بیرون بگذارد ، پوسترها و کاشی های نماد را روی دیوارهای اطراف شرق لندن بچسباند.

“من کارم را شروع کردم و آن را واقعاً بزرگ روی یک دیوار پایین آجر لاین لرزاندم و بعضی از بچه ها که آن طرف خیابان ایستاده بودند دور هم شوخی می کردند و از من می پرسیدند که آیا فکر می کنم بنکسی هستم یا فلان چیز؟ من فقط آنها را نادیده گرفتم و ادامه دادم. سپس آنها درباره مفهوم کنجکاو شدند و یکی گفت: “X نقطه را مشخص می کند” ، سپس دوستش گفت: “نه ، زمان تمام می شود.” من برگشتم و مثل “بله” شدم بحران انقراض که برای چنین مواردی چاپ می کردم. این حادثه به من اطمینان داد که مردم می توانند فوراً معنای آن را بدست آورند ، حتی اگر طراحی برای سهولت استفاده تا حدودی سبک شده باشد. ”

Extinction symbol, Glasgow, Scotland
نماد انقراض در میدان جورج ، جی لاسگو ، از طریقextinctsymbol

وب سایت ESP نماد انقراض را به صورت آزاد در دسترس کسانی قرار می دهد که مایل به استفاده از آن هستند آن ، اما روشن می کند که همیشه یک پروژه ضد مصرف گرایی بوده است. “هیچ کالایی با نماد انقراض وجود ندارد و هرگز انجام نخواهد شد.” Extinction Rebellion در سال 2018 با ESP تماس گرفت تا طراحی را در حرکت خود بگنجاند.

واضح است که همه اینها بیش از یک آرم است. مبادا فراموش کنیم که در دهه 70 لئونارد نیموی نسبت به عصر یخبندان قریب الوقوع هشدار می داد (با تشکر از دیوید الکساندر).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *