Graphic Designs, Logo Blog

نحوه تهیه یک فایل آرم کاملاً آماده برای تولید

مطلب زیر یک پست مهمان از مایکل در Logo Package Express است.


آرم جدید شما چهره سازمان مشتری شما خواهد بود. باید آسان ، نسیم ، زیبا باشد.

چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که پرونده آرم شما بی عیب و نقص است و از ظاهر متناقض در وب و چاپ ایمن است؟ فرآیند تولید آرم بدون خطا را اجرا کنید – این همان چیزی است!

بعد از اینکه آرم نهایی خود را برای مشتری خود ارسال کردید ، حداقل یکی از این کابوس های تولید را تجربه کرده اید.

  • چاپگر شما می گوید که آنها فونت ندارند.
  • عرض سکته مغزی در میان برنامه های آرم بسیار متفاوت است.
  • مشتری شما آثار هنری آرم را اصلاح می کند.
  • آرم شما در مقیاس وسیعی چاپ شده و یک برآمدگی یا شکاف عجیب و غریب مشاهده می کنید.

امیدوارم که شما هرگز هیچ یک از این وحشت ها را تجربه نکرده باشید و به طور مداوم آرم های بی عیب و نقص تولید کنید. اگر با این وجود ، شما در کارهای هنری مشتری خود که ماههاست از آن استفاده می کند ، مرتکب اشتباه شده اید ، ممکن است بخواهید یک فرایند تولید را پیاده کنید.

در اینجا شرح مختصری از مراحل انجام شده ، مشکلاتی که در این مراحل به شما کمک می کند اجتناب کنید و نحوه انجام آنها در Adobe Illustrator است.

آیا شما اهل مطالعه بیشتر از مطالعه هستید؟ فهرست بررسی تولید بسته آرم را بارگیری کنید و از آن برای اطمینان از پرونده های بکر آرم در هر بار نهایی کردن طرح استفاده کنید.

1) حالت رنگ سند را بررسی کنید

اولین چیز اول است. آیا پرونده شما به درستی برای فضای رنگی که در آن کار می کنید تنظیم شده است؟ اگر آرم شما از رنگ های CMYK یا Pantone استفاده می کند ، حالت Color Document باید CMYK باشد. اگر با رنگ های RGB یا مقادیر Hex کار می کنید ، حالت Color Document باید RGB باشد.

مشکلات

حالت رنگ سند روی سیاه پوستان تأثیر می گذارد.

اگر قرار است رنگ مشکی شما 100٪ K باشد ، اما حالت رنگ روی RGB تنظیم شده باشد ، به نظر می رسد که رنگ سیاه به جای یک رنگ سیاه خالص ، خاکستری بسیار تیره است. برعکس ، رنگ سیاه RGB در حالت رنگی CMYK به صورت سیاه خالص ظاهر می شود ، اما ترکیب رنگی به رنگهای فیروزه ای ، زرد و سرخابی نیز اضافه می کند و بیشتر از آنچه لازم است جوهر به سیاه و سفید شما می زند.

فرمول های رنگی نادرست

تبدیل بین حالت های رنگ در Illustrator بر فرمول های رنگ تأثیر می گذارد. مقادیر RGB شما با باز شدن در حالت CMYK و بالعکس تغییر خواهد کرد. اگر دقت کامل رنگ می خواهید ، استفاده از حالت صحیح رنگ سند بسیار حیاتی است.

نحوه

بررسی حالت رنگ سند بسیار ساده است – فقط به برگه سند نگاه کنید. نام سند و حالت رنگ را نمایش می دهد.

تغییر حالت رنگ نیز آسان است. File> Document Color Mode را انتخاب کنید.

رقم> 2) بررسی ظاهر سیاه پوستان

این مرحله پیگیری مرحله یک است. شما می خواهید مطمئن شوید که فرمول های رنگی شما برای حالت رنگی که دارید مناسب هستند. تا زمانی که از مخلوط سیاه و سفید خاصی برای لوگوی خود استفاده نمی کنید ، فرمول های سیاه باید مقادیر زیر را داشته باشند.

  • CMYK: c = 0، m = 0، y = 0، k = 100
  • RGB / Hex: r = 0، g = 0، b = 0 / # 000000
  • هرگز از نمونه ثبت نام استفاده نکنید ، به نظر می رسد سیاه است اما چاپ نخواهد شد

مشکل

اگر سیاه پوستان صحیح روی یک آرم اعمال نشوند ، آرم های دیجیتال سبک تر از حد مجاز به نظر می رسند و در آرم های چاپی از جوهر بیش از حد لازم استفاده می شود.

نحوه

بر روی نمونه سیاه دوبار کلیک کنید و در صورت نادرست بودن مقادیر ، دستی را تغییر دهید. اگر swatch مشکی نیاز به تنظیم دارد ، مطمئن شوید که swatch سیاه تنظیم شده را مجدداً روی همه اشکال سیاه آرم خود اعمال کنید.

رقم>

3) بررسی چاپ مجدد

را انجام دهید

چاپ زیاد مسئله ای است که اشکال با هم همپوشانی دارند. اگر چاپ بیش از حد فعال باشد ، ممکن است به جای حذف کردن ، اشکال زیرین از طریق آن نشان داده شود. این به ندرت ، هرگز ، تأثیر مطلوبی برای یک آرم است.

مسئله

اشکال زیرین که باعث تغییر شکل رنگ می شوند ، می توانند بر روی هم تداخل داشته باشند.

نحوه

همه کارهای هنری را انتخاب کنید (Command + A). به Window> Attributes بروید. اطمینان حاصل کنید که کادرهای چاپ Overprint Fill و Overprint Stroke علامت تیک خورده یا خاکستری نشده اند. اگر کادرها علامت گذاری شده اند ، روی آنها کلیک کنید تا علامت آن برداشته نشود. تا زمانی که همه آثار هنری شما انتخاب شده باشد ، این اطمینان می دهد که هیچ یک از آثار هنری قرار نیست بیش از حد چاپ شود.

4) تبدیل نمونه ها به رنگ های جهانی

نمونه های جهانی مانند نمونه های معمول استروئیدها هستند. تفاوت بین نمونه های جهانی و نمونه های معمولی این است که وقتی نمونه های جهانی بر روی چندین شکل اعمال می شود ، می توان با اصلاح نمونه جهانی ، رنگ همه آن اشکال را تنظیم کرد. نمونه های معمولی این قابلیت را ندارند.

مسئله

اگر نمونه های جهانی ایجاد نکنید ، مجبور خواهید شد به صورت دستی هر شکلی را که یک بار در آن رنگ وجود دارد به روز کنید.

نحوه

در پانل نمونه ها بر روی نمونه ای دو بار کلیک کرده و کادر انتخاب “Global” را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار ، یک مثلث سفید در گوشه پایین سمت راست تصویر کوچک نمونه ها ظاهر می شود.

رقم>

5) حذف نمونه های بلااستفاده

Illustrator معمولاً با انبوهی از نمونه های غیر ضروری باز می شود. سند شما بدون آنها تمیزتر خواهد بود.

مسئله

اگر در آینده نیاز به ویرایش پرونده آرم خود دارید ، بدترین حالت این است که می توانید به طور تصادفی یکی از نمونه های پیش فرض را انتخاب کنید. حداقل این نمونه ها بی نظمی آزار دهنده هستند.

نحوه

روی منوی جستجوی پانل Swatches کلیک کنید و “Select All Unused” را انتخاب کنید سپس روی نماد سطل زباله در پایین سمت راست پانل swatches کلیک کنید.

رقم>

6) ایجاد لایه های جداگانه برای اجزای آرم

این مرحله قطعاً ذهنی است. جدا کردن و کار بر روی اجزای جداگانه نشان شما آسان تر است اگر هر یک از اجزای آن روی لایه خود باشد. م Compلفه ها مواردی مانند نمادها ، علائم ، نوع ، عنوان ، و غیره هستند

مسئله

نگه داشتن تمام اجزای آرم خود در یک لایه مشکلی ندارد. اگر کل یک جز component در یک لایه اختصاصی باشد ، ساده تر است.

نحوه

با کلیک کردن روی نماد لایه در گوشه پایین سمت راست پانل لایه ها ، یک لایه جدید ایجاد کنید. آثار هنری مورد نظر برای قرار دادن روی لایه جدید را انتخاب کنید. آثار هنری را ببرید (Command یا Control + x). لایه ای را که می خواهید آثار هنری را به آن منتقل کنید از پانل لایه ها انتخاب کنید. آثار هنری را در جای خود بچسبانید (Shift + Command یا Control + v).

7) طرح کلی همه متن ها

لایه های متن به طور پیش فرض قابل ویرایش هستند. می توانید آنها را تایپ کنید ، نویسه ها را حذف کنید ، اندازه را تغییر دهید و غیره. متن همچنین می تواند به اشکال تبدیل شود که برای تولید آرم بسیار مفید است.

مسئله

فونت های موجود نیست. قرار نیست هرکسی که از پرونده آرم شما استفاده می کند فونت یکسانی داشته باشد که شما با آن آرم ایجاد کرده اید. اگر کسی پرونده آرم شما را بدون داشتن قلم صحیح باز کند ، از قلم پیش فرض برای جایگزینی قلم موردعلاقه شما در هنگام انتخاب آرم استفاده می شود. تبدیل متن به رئوس مطالب باعث می شود که قلم ها به شکل هایی درست مثل مستطیل یا بیضی شکل درآیند که به یک فایل قلم بستگی ندارند که به درستی ارائه شوند.

نحوه

نوع و همه نوع طرح خود را انتخاب کنید و سپس نوع> ایجاد رئوس مطالب (Shift + Command یا Control + o) را انتخاب کنید.

شکل >

8) گسترش ظاهر و / یا گسترش

به نظر می رسد “Expand Appearance” و “Expand” همان چیز هستند اما تفاوتهای ظریفی وجود دارد. Expand Appearance چندین حرکت ، پر کردن یا جلوه را از طریق پانل Appearance به یک شی یا گروه اعمال کرده است. وقتی از Expand Appearance استفاده می کنید ، سکته مغزی همچنان سکته مغزی است. Expand ظاهر یک شی را گرفته و آن را به شکل تبدیل می کند. جلوه هایی از قبیل تاب زدن که ممکن است قبل از انبساط روی شکل اعمال شده باشند ، ظاهر خود را حفظ می کنند اما دیگر ویرایش نمی شوند بدون تخریب.

مسئله

مشکلات آرم هایی که حاوی اشیایی هستند که منبسط نشده اند در درجه اول به سکته های مغزی مربوط می شود. اگر کسی بخواهد آرم شما را که از ضربه استفاده می کند مقیاس بندی کند ، ضربه به جای مقیاس بندی متناسب ، غالباً ضخامت مجموعه خود را حفظ می کند (به عنوان مثال 1 ppt). این یک مشکل بزرگ برای سازگاری آرم است. همچنین می تواند هنگام قرار دادن پرونده آرم در سایر برنامه های طراحی ، مشکلاتی را ایجاد کند.

نحوه

هر شکل را با ضربه انتخاب کنید ، سپس Object> Expand را انتخاب کنید. مطمئن شوید سکته مغزی بررسی شده است. اگر گزینه Expand خاکستری باشد ، ابتدا باید از Expand Appearance استفاده کنید ، سپس Expand.

شکل >

9) ادغام اشکال

آرم ها اغلب با ترکیب چندین شکل ساخته می شوند. نتایج حاصل از انبساط ، شما را با تعداد زیادی اشیا shape خارج از شکل روبرو خواهد کرد. می توانید این اشیا را با ادغام آنها در یک شکل واحد به جای چندین شکل گروهی یا همپوشانی ادغام کنید.

مشکلات

مشکلات ویرایش

اگر اجزای لوگو از ده ها شکل کوچک تشکیل شده باشد ، تلاش برای تغییر رنگ یا به روزرسانی لوگو می تواند یک دردسر مهم باشد. متحد کردن آنها به این معنی است که فقط در صورت نیاز به تغییر رنگ آرم خود باید یک شی را انتخاب کنید.

پرونده های بزرگ SVG.

هرچه تعداد لنگرها کمتر باشد ، هنگام صادرات SVG بهتر است. ترکیب فرم ها از پیچیدگی پرونده آرم شما به شدت کاسته می شود.

نحوه

همه اشکال مربوط به یک جز specific خاص از آرم را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که صفحه Pathfinder باز است. گزینه “متحد کردن” را در حالت های شکل انتخاب کنید.

توجه به این نکته مهم است که اگر دو شکل با رنگهای مختلف ادغام شوند ، شکل حاصل فقط به یکی از دو رنگ اصلی تبدیل می شود. فقط در صورتی که اشکال آنها یک رنگ باشد ادغام می شوند.

شکل >

10) تمیز کردن

یک دستور کوچک عالی وجود دارد که نقاط لنگر ولگرد ، اشیا unp بدون رنگ و مسیرهای متن خالی را تمیز می کند. این موارد می توانند بسیار آزار دهنده باشند و باعث ناامیدی زیادی شوند. خلاص شوید …

مشکلات

در بهترین حالت نقاط سرگردان و بهم ریختگی های مختلف آزار دهنده هستند. در بدترین حالت ممکن است باعث ایجاد مشکلات تولیدی مانند از دست رفتن قلم ها یا تأثیر در ابعاد پرونده شوند.

نحوه

با استفاده از “Select All” (فرمان یا کنترل + a) همه کارهای هنری خود را انتخاب کنید. شی> مسیر> پاک کردن را انتخاب کنید. مطمئن شوید همه کادرهای تأیید علامت گذاری شده اند. اگر پرونده شما از قبل تمیز باشد ، Illustrator فوری نمایش می دهد که به شما می گوید چیزی برای پاک کردن وجود ندارد.

رقم>

11) کارهای هنری خود را با بزرگنمایی 2400٪ بررسی کنید

درصد بزرگنمایی دقیقاً اهمیتی ندارد. نکته این است که برای بررسی برآمدگی های عجیب و غریب یا اتصال مسیرهای سخت ، بسیار نزدیک به کارهای هنری خود بزرگنمایی کنید.

مشکلات

نقص های کوچک در اندازه های بزرگ به چشم های چشمگیر تبدیل می شوند. شما نمی خواهید شخصی باشید که به دلیل آرم تغییر شکل یافته ای که طراحی کرده اید در اینترنت کباب می شود ، این طور است؟

نحوه

من می دانم که شما می دانید چگونه بزرگنمایی کنید ، اما یک ترفند کمتر شناخته شده این است که می توانید یک سطح بزرگنمایی سفارشی را در قسمت پایین سمت چپ پنجره خود وارد کنید.

رقم>

12) Artboards متناسب با آثار هنری

شما تقریباً آنجا هستید. این آخرین مرحله است. با استفاده از “متناسب با مرزهای آثار هنری” می توان مقاطع هنری را به طور خودکار تغییر داد تا متناسب با ابعاد آثار هنری آنها باشد

مشکلات

هر طراح که باید لوگوی شما را در InDesign یا سایر نرم افزارهای طراحی قرار دهد ، اگر مجبور شود لوگوی شما را بر روی آن قرار دهد ، از شما متنفر خواهد شد. قرار دادن Artboard بر روی آرم شما تضمین می کند که در هر کجا که استفاده شود همیشه محصول صحیح خواهد بود.

نحوه

اگر فقط یک صفحه هنری و یک آرم در پرونده خود دارید ، فقط می توانید Object> Artboards> متناسب با مرزهای آثار هنری را انتخاب کنید. اگر چندین آرم در تابلوهای هنری مختلف دارید ، ابتدا باید یک آرم انتخاب کنید و سپس Object> Artboards> Fit to Selected Art را انتخاب کنید.

شکل >

نکته حرفه ای

در حالی که در حالت ویرایش artboard هستید ، می توانید artboard را انتخاب کرده و سپس بر روی هر شکل یا گروهی از اشکال دوبار کلیک کنید تا صفحه هنری در آن شی متناسب باشد.

13) لایه های قفل

همیشه بهتر است قبل از ارسال پرونده های آرم به مشتری لایه های خود را قفل کنید.

مسئله

مشتریان یا سایر طراحان می توانند – و خواهند شد – با کارهای هنری شما خراب شوند. قفل کردن آثار هنری انجام این کار را برای آنها کمی دشوارتر می کند.

نحوه

روی مربع خالی در سمت راست نماد دید (کره چشم) روی لایه موجود در صفحه لایه ها کلیک کنید.

رقم>

در شما وجود دارد دوستان داشته باش این مراحل را دنبال کنید ، و پرونده آرم شما تضمین می شود که شکم توپ است.

ایجاد پرونده های آرم فوق العاده تمیز

لیست بررسی تولید بسته آرم را بارگیری کنید و از آن برای اطمینان از پرونده های بکر آرم در هر بار نهایی کردن طرح استفاده کنید.


انتشار اصلی در blog.thelogopackage.com در 20 سپتامبر 2018.

از این مقاله لذت می برید؟ در اجتماعی به اشتراک بگذارید!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *