Brand, Logo Blog

مارک در عصر دیجیتال تقریباً یک چیز است …

مطلب زیر مهمان Gabriel Nwatarali از Tech Help Canada است.


نام تجاری موثر همیشه شاخص خوبی برای موفقیت درازمدت هر سازمان بوده است. با این حال ، با توجه به وجود مکان های زیادی برای تجمع مصرف کنندگان ، نام تجاری در عصر دیجیتال کمی دلهره آور است. به بیان ساده ، اینترنت استراتژی های نام تجاری را مجبور می کند تا به سرعت پیشرفت کنند.

ظهور شبکه های اجتماعی ، انفجار موتورهای جستجو و فناوری های مختلف دیگر رفتار مصرف کننده را تغییر داده است. اکنون افراد از چندین نوع دستگاه و سیستم عامل برای دسترسی به اطلاعات (به عنوان مثال سرگرمی ، آموزشی ، محصولات و غیره) استفاده می کنند. امروز اگر می خواهید توجه آنها را جلب کنید

مارک سازی در عصر دیجیتال در مورد ایجاد تجارب به یاد ماندنی برند است

نام تجاری شرکت و تجربه نام تجاری

نام تجاری عملی ساختن سازمانی است که به راحتی قابل شناسایی ، تشخیص و به یاد ماندنی است. همه چیز از نام کسب و کار شما ، طراحی آرم ، برچسب ، ارتباطات و غیره همه جنبه هایی هستند که تشکیل می دهند مارک شما.

تجربه نام تجاری به احساس مشتری در مورد تجارت شما اشاره دارد. این شامل هرگونه تعامل با محصولات یا خدمات ، پیام رسان بازاریابی و خاطراتی است که آنها درباره این شرکت دارند.

علاوه بر این ، شایان ذکر است که بهبود تجربه نام تجاری از مرحله طراحی محصول آغاز می شود. به عنوان مثال ، اپل به طراحی محصول اهمیت زیادی می دهد و نشان می دهد. این دلیل بزرگی است که مصرف کنندگان از محصولات خود استفاده می کنند. تجربه آدرس دهی در هنگام طراحی محصول آغاز می شود. این جنبه مهمی از تجربه نام تجاری است که می توان آن را از دست داد.

تجارب خوب برند موجب تعاملات مثبت مصرف کننده ، آگاهی از برند و وفاداری مشتری می شود.

حافظه و تجربه

به کلیه نکات احتمالی درد مصرف کننده در مورد محصولات و / یا خدمات خود بپردازید. خوب به نظر می رسد ، درست است؟ اما حقیقت این است که شما نمی توانید همه آنها را بدست آورید و این هم مشکلی نیست.

با این حال ، می توانید “اصطکاک” را حذف کنید تا کارایی و کیفیت را افزایش دهید. با اصطکاک هر چیزی است که با گذشت زمان انرژی را از یک سیستم یا فرآیند از بین می برد. سیستم های خوب تجاری تجارب به یاد ماندنی برند را تسهیل می کنند.

به عنوان مثال ، برای لحظه ای تصور کنید که استارباکس هر مشتری را مجبور به خرید نوشیدنی های خود با استفاده از برنامه تلفن همراه خود کرده است. این مطمئناً تعداد افرادی را که می خواهند یک قهوه استارباکس بخرند کاهش می دهد. به علاوه خدمات کاملاً بد به مشتری است. در این سناریو ، آنها اساساً اصطکاک را به تجارت خود وارد کرده اند.

مسئله این است که مردم بیشتر از درد به سمت لذت می روند و انتظار نمی رود تغییر کند. بنابراین خاطره ای که آنها درباره شرکت شما ایجاد می کنند ، عامل تعیین کننده ای برای هرگونه مشارکت در بازگشت خواهد بود. همچنین ، لازم به ذکر است که اصطکاک اغلب فرصتی برای ایجاد یک تجربه تجاری به یاد ماندنی است.

“دو دلو” ما

شاید این جمله قدیمی را شنیده باشید که “اولین برداشت همه چیز است”. خوب ، مرحله آخر یک تجربه همان چیزی است که خاطرات ما را شکل می دهد ، نه اولین برداشت. حتی اگر این مسئله به همان اندازه مهم باشد.

دانیل کانمن ، روانشناس و اقتصاددان اسرائیلی-آمریکایی ، ایده دو خود را در ارائه TED2010 . تجربه خود و به یاد آوردن خود.

وی مطالعاتی را در دهه 90 بر روی بیمارانی که تحت کولونوسکوپی انجام داده بودند انجام داده است که هر فرد میزان درد خود را هر 60 ثانیه گزارش می کند. بیماری که مدت طولانی تری با درد دست و پنجه نرم کرده است (بیمار B) کمتر از آنکه کمتر از 10 دقیقه احساس درد کرده رنج می برد (بیمار A).

منطقا ، هر کسی که بیشتر درد را تجربه کند ، باید بیشتر رنج برده باشد ، درست است؟ با این حال ، اینطور نبودند که این بیماران درباره این روش فکر می کردند.

آقای کانمن دلیل این را استنباط کرد که بیمار B در مرحله انتهای کولونوسکوپی درد کمتری را تجربه کرده است. بیمار A در پایان درد بیشتری را تجربه کرد. هر دو بیمار براساس مرحله آخر روش خود داستانهای متفاوتی داشتند.

تاکنون ، احتمالاً می توانید ببینید که این امر چگونه به ایجاد تجارب به یادماندنی برند مربوط می شود. مصرف کنندگان به مرحله آغاز و پایان تجربه خود اهمیت می دهند. با این حال ، این مرحله نهایی است که در نهایت تعیین می کند که آیا آنها به مشتریان وفادار و مدافع برند شما تبدیل می شوند یا نه.

به زمانی فکر کنید که محصولی را خریداری کردید که دقیقاً همانطور که شرح داده شده نبود. شما در مرحله خرید و خرید از بدست آوردن کالای داده شده ، احتمالاً خوشحال بوده اید. بنابراین کاملاً منطقی است که تصور کنید کل تجربه شما در این مراحل خریدن محصول است.

اما ، شما ممکن است فقط محصول را به عنوان ناخواسته یا تلخه بر اساس مرحله پس از خرید به یاد بیاورید. صرف نظر از اینکه آیا این یک رویداد نادر از طرف شرکت داده شده بوده است.

حافظه همان چیزی است که ما حفظ می کنیم و درد آن خاطرات را خراب می کند ، خصوصاً اگر در پایان تجربه ما احساس شود. می توان با یک پایان خوب ، یک برداشت بد را تغییر داد. از این رو ، جمله ، “هرگز كتاب را بر اساس جلد آن قضاوت نكنید”.

در اینجا یک مثال دیگر در مورد این موضوع وجود دارد. خیلی اوقات ، مردم فقط جدایی هولناک در یک رابطه را به یاد می آورند ، نه اوقات خوبی را که با هم داشتند. با این حال ، اگر زمان جدایی توافق مشترک صورت پذیرفت یا به طرز مطلوبی انجام شود ، بسیاری از اوقات خوب را نیز به خاطر می آورند.

ایجاد تجارب تجاری به یادماندنی

بیایید با محصولی که شرح آن نبود به مثال خود برگردیم. حال فرض کنیم شرکت موردنظر ضمانت بدون ضرر داشته باشد. جایی که آنها به شما جایگزینی دادند و 20 درصد از هزینه خرید شما را پس دادند. آیا هنوز نام تجاری را منفی به خاطر می آورید؟ احتمالاً نه به علاوه شما آن تجربه را مثبت به یاد خواهید آورد.

بیایید برخی از نکاتی را که به شما کمک می کنند تجارب به یادماندنی برند را تسهیل کنید ، بررسی کنیم.

1 مشتری شما کیست؟

شما باید نوع مخاطبی را که سعی در جلب آن دارید بدانید. این احتمال دریافت پیام های بازاریابی شما را به خوبی افزایش می دهد. همچنین ، برای تسهیل تجارب به یاد ماندنی برند ، باید فراتر از شخصیت ها یا داشتن حس خوب مشتری باشید.

هر مصرف کننده ای می خواهد خواسته هایش برآورده شود. تا به حال فکر کرده اید که چرا یک مشتری وفادار ناگهان به مارک دیگری روی می آورد؟ این امر اغلب به این دلیل اتفاق می افتد که رقبا سریعتر از آنچه می توانستید به خواسته های آنها رسیدگی می کند. بنابراین شناخت دقیق مخاطب مورد نظر شما نیاز به تحقیق در مورد خواسته های آنها دارد.

در اینجا مثالی از چگونگی استفاده از خواسته های مخاطب آورده شده است.

مطالعه اخیر Edge Research ، به نمایندگی از موسسه Blackbaud برای تأثیرات بشردوستانه ، نشان داد که خیرخواهان بومرها . با استفاده از این داده ها ، شغلی که نسل کودک بومر را هدف قرار داده است می تواند بخشی از درآمد خود را به امور خیریه ارائه دهد.

چیزی مانند اهدای پنج درصد از هر فروش به موسسه خیریه ای که به انتخاب خودشان انجام می شود باید اقدامات مطلوب مخاطبان را بیشتر تشویق کند. مخاطب طبیعتاً با دانستن اینکه پنج درصد پولش صرف یک هدف خیرخواهانه می شود ، با هر خرید احساس باور نکردنی خواهد کرد.

2. از Stories

استفاده کنید

بشر از عصر حجر و در دوران دیجیتال از داستان سرایی استفاده کرده است ، این داستان به همان اندازه مهم است. یک راه عالی برای ایجاد تجارب به یادماندنی برند ، بیان داستانهای قابل گفتگو است. با این حال ، فراموش نکنید که مردم داستان شما را براساس چگونگی پایان آن به یاد می آورند.

با استفاده از داستان ها نشان دهید که چگونه محصول / خدمات شما مشکل مصرف کننده را حل می کند. سپس همه کارها را انجام دهید تا مطمئن شوید پس از خرید پایان پایانی وجود دارد. این ممکن است به معنای داشتن خدمات پشتیبانی 24 ساعته مشتری یا پشتیبانی فنی ، 100 درصد ضمانت استرداد پول ، ضمانت های طولانی مدت و غیره باشد. شما نمی توانید همه را خوشحال کنید اما سعی کنید رضایت را تأمین کنید.

ترجیحاً ، افزودن داستان به محتوای خود را به یک عادت تبدیل کنید. به عنوان مثال ، یک وبلاگ نویس حرفه ای که به طور مرتب داستان های شخصی خود را به اشتراک می گذارد ، تجربه های به یاد ماندنی ایجاد می کند.

3 سازگاری و تکرار

شما باید با پیام رسانی کلی شرکت خود سازگار باشید و آن را هرچه بیشتر تکرار کنید. این به کسب و کار شما کمک می کند تا توجه مشتری را جلب کرده و تجارب به یادماندنی برند را تسهیل کند. تکرار و سازگاری باعث پدیده باادر-مینهوف (همچنین به عنوان توهم روند یا فرکانس شناخته می شود).

این مربوط به زمانی است که افراد با چیزی ارتباط برقرار می کنند و بیشتر متوجه آن می شوند. به عنوان مثال ، نمایندگی های فروش اتومبیل تقریباً همیشه یک رانندگی آزمایشی و معمولاً با خودرویی که فروشنده پیشنهاد می دهد ، ارائه می دهند.

معمولاً اتفاقی که بعد از تست رانندگی می افتد این است که همه جا متوجه ماشین می شوید. به این دلیل که مغز شما اکنون به دنبال آن است. این اثر Baader-Meinhof در حال بازی است. بخشی از هدف نمایندگی های اتومبیل تحریک این امر در شماست.

به عبارت دیگر ، ذهن ما شروع به مشاهده مواردی می کند که بیشتر به آنها توجه کرده ایم. بنابراین سازگاری و تکرار در مورد رویکرد شما در بازاریابی مارک تجاری کلیدی است. مواردی مانند میزان صدای شما ، انواع محتوایی که منتشر می کنید ، آرم و غیره باید سازگار باشد.

به همین دلیل است که بسیاری از سازمان ها هرگز به طور کامل آرم های خود را دوباره طراحی نمی کنند. در عوض ، آنها آن را برای سلف خود قابل تشخیص اما مدرن نگه می دارند.

نکته: برای ایجاد پدیده Baader-Meinhof از بازاریابی مجدد آنلاین یا هدف گیری مجدد استفاده کنید.

4 تمرکز توجه

چگونه می توانید توجه مشتری را به م mostثرترین شکل ممکن متمرکز کنید؟

این س shouldال باید با هر کاری که می کنید در ذهن شما باشد. از طراحی محصول تا بازاریابی تا تعامل با کاربر ، همیشه سعی در جلب توجه مشتری داشته باشید. این قسمت مهمی در ایجاد تجارب به یاد ماندنی برند است.

5. احساسات درست را راه اندازی کنید

ایجاد احساسات مناسب باعث افزایش تجربه برند می شود. در واقع ، استفاده از احساسات عملاً یک روش مطمئن برای ایجاد تجربیات نام تجاری به یادماندنی است. تا حدودی به همین دلیل است که شرکت ها سعی می کنند محصولات خود را در تبلیغات تلویزیونی با استفاده از موارد آشنا که به طور بالقوه باعث ایجاد خاطرات احساسی مناسب می شوند ، معرفی کنند.

یک مثال. ممکن است یک تبلیغ تجاری آبجو Coors Light که شامل اقیانوس است ، خاطره ای از زمانی که از ساحل بازدید کرده اید را به یاد بیاورد. بنابراین ممکن است در اجرای مواد غذایی بعدی خود Coors Light را انتخاب کنید حتی اگر این گزینه معمول آبجو نباشد.

حالا اگر طعم آبجو عالی باشد ، همیشه آن را به یاد می آورید. با این حال ، اگر طعم شپش داشته باشد ، آن را به خاطر می آورید و دیگر آن را نخواهید خرید. شما همیشه پایان را به یاد می آورید.

در اینجا چند نمونه از احساساتی که ممکن است بخواهید تحریک کنید وجود دارد.

 • ترس
 • اعتماد
 • گرمی
 • رضایت فوری
 • خنده
 • غم و اندوه
 • رقابت
 • اعتماد به نفس
 • متعلق بودن
 • عصبانیت
 • و موارد دیگر

هر احساسی را می توان با نوع مناسب محتوای ایجاد کرد. مواردی مانند فیلم های خنده دار ، ملودی غم انگیز ، مقاله ای غنی از داستان سرایی و غیره. احساسات ابزاری قدرتمند است زیرا مردم معمولاً منطقی خرید نمی کنند ، مگر در شرایطی که مجبور به این کار شوند.

اکثر ما احساسی خرید می کنیم. وقتی نوجوانان کالاهایی را خریداری می کنند که یک رپر یا سلبریتی دیگر را بدون توجه به قیمت های بی شرمانه پوشیده اند ، می توانید این را عملی ببینید.

6. شخصیت مارک

هر علامت تجاری در هنگام تعامل با مردم باید شخصیتی به خود بگیرد. در حالت ایده آل ، شما باید شخصیتی را انتخاب کنید که شبیه مخاطبان کلی شما باشد. تفاوت های ظریف وجود خواهد داشت اما هدف نزدیک شدن است.

پنج شخصیت اصلی مارک وجود دارد و اینها به شرح زیر است.

 • هیجان انگیز
 • اخلاص
 • ناهمواری
 • صلاحیت
 • پیچیدگی

  همه این شخصیت های برجسته چندین ویژگی دارند. به عنوان مثال ، یک شرکت ممکن است شخصیتی خنده دار را هنگام برقراری ارتباط با مصرف کنندگان انتخاب کند. خنده دار بودن یک ویژگی از هیجان است.

  نام تجاری در عصر دیجیتال درباره تجربیات به یاد ماندنی است

  امروزه شرکتهای بیشتری وجود دارند که برای همان “کره چشم” یا توجه مصرف کننده رقابت می کنند. اینترنت این امکان را برای سازمانهای کوچکتر فراهم کرده است که تقریباً برابری کنند. این بدان معناست که گرفتن بهترین نتیجه از بازاریابی مارک تجاری یعنی تجارب به یاد ماندنی به مشتریان خود.

  سودمندی شما چیست؟ چرا باید وقتم را اینجا بگذرانم؟ آیا شما به مشکلات من اهمیت می دهید؟ اینها برخی از سالاتی است که مصرف کنندگان آگاهانه یا ناخودآگاه می پرسند (نه با همان کلمات دقیق).

  خاطرات از طریق تجربه ایجاد می شوند اما پایان تجربیات ما تعیین می کند که چگونه آنها را به خاطر بسپاریم. تجربه خود و به یاد آوردن خود با هم کار می کنند اما دومی در مورد نحوه درک برند شما تصمیم نهایی را می گیرد. می توانید از اطلاعاتی که در این مقاله آورده شده است برای شروع فرآیند بهبود تجربه نام تجاری استفاده کنید.


  نویسنده بیوگرافی

  گابریل نواتارالی متخصص بازاریابی آنلاین و بنیانگذار Tech Help Canada ، یک آژانس بازاریابی دیجیتال. او از کمک به بینش در بازاریابی و تجارت ، از جمله فن آوری های پشت سر آنها ، لذت می برد.

  از این مقاله لذت می برید؟ در اجتماعی به اشتراک بگذارید!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *