Graphic Designs, Logo Blog

راهنمای طراحان برای ایجاد پرونده های آرم

شما یک آرم طراحی کرده اید و مشتریان شما با طرح موافقت کرده اند. عالی! اکنون پرونده آرم برداری را ذخیره و ارسال می کنیم و کار ما تمام می شود؟ کاملاً…

اگر می خواهید یک کار حرفه ای انجام دهید ، کمی بیشتر لازم است که انجام دهید…

Prepare Logo Files Quickly with Logo Package Express

از طرح آرم در شرایط مختلف استفاده خواهد شد. بزرگ یا کوچک ، سیاه یا سفید ، چاپی یا وب. وضعیت به هر حال ، به عنوان یک طراح حرفه ای می خواهید تمام تلاش خود را انجام دهید تا از هر ظاهر خوب به نظر برسد.

شما باید تعدادی پرونده مختلف ارسال کنید که هرکدام برای هدفی متفاوت در نظر گرفته شده اند ، بنابراین مهم است که بدانید چه پرونده هایی را ارسال می کنید و چرا.

دو پرونده اصلی پرونده های طراحی آرم وجود دارد: وکتور و رستر.

فایلهای برداری

یک فایل برداری را می توان در هر اندازه و بدون افت کیفیت مقیاس بندی کرد. این به این دلیل است که از نقاط دقیق ریاضی ساخته شده است.

نحوه ساخت یک شکل برداری را می توانید در این تصویر در زیر مشاهده کنید ، از آموزش Design Tuts. حروف دستی: چگونه to Vector Your Letterss (اگر در زمینه تصویر برداری به تازگی استفاده می کنید یک آموزش مفید است).

Vector Circle Illustration

فایلهای برداری همان چیزی است که مشتری شما برای چاپ هر چیزی به صورت حرفه ای و یا اگر به کار طراحی شده توسط طراح دیگری مانند بروشور ، جزوه ، غرفه نمایشگاهی ، چاپ وسیله نقلیه ، خودکار و غیره نیاز دارد ، لازم است.

به استثنای SVG ، پرونده های برداری برای استفاده در چاپ در نظر گرفته شده اند بنابراین در حالت رنگی CMYK ارائه می شوند. CMYK مخفف Cyan، Magenta، Yellow and Black است که 4 رنگ مورد استفاده برای ساخت رنگها در یک صفحه چاپ شده با رنگ کامل است. همچنین جوهرهای ویژه ای وجود دارد که می تواند در برخی موارد مانند Pantone مورد استفاده قرار گیرد ، که در ادامه در این پست به آنها خواهیم پرداخت.

اگر می توانستید فقط یک نوع پرونده بدهید ، این یک فایل برداری است ، زیرا با داشتن نرم افزار مناسب می تواند به هر نوع پرونده دیگری تبدیل شود.

انواع پرونده های وکتور دارای پسوند پرونده های .ai ، .pdf ، .eps یا .svg هستند

Logo File Ai - Adobe Illustrator AI: Adobe Illustrator

پرونده هوش مصنوعی پرونده اصلی ، قابل ویرایش و کار است.

Logo File - PDF PDF: قالب سند قابل حمل

قالب PDF به طور گسترده ای مورد پسند طراحان قرار می گیرد زیرا می توان آن را به صورت جهانی در هر رایانه با Adobe Acrobat (یا نمایشگر PDF دیگر) مشاهده کرد. همچنین امکان ذخیره قابلیت ویرایش تصویرگر هنگام ذخیره در این قالب وجود دارد ، به این معنی که می توان آن را به همان روشی که یک پرونده هوش مصنوعی دارد باز و اصلاح کرد.

Logo file: EPS EPS: PostScript کپسوله شده

قالب EPS یک فایل برداری است که با گسترده ترین نرم افزار ، از جمله نسخه های قدیمی Illustrator و همچنین محصولات خارج از Adobe ، مانند Corel Draw ، می تواند باز شود. به همین دلیل ممکن است از طرف چاپخانه ها یا شرکت های تولیدی از مشتری شما برای این قالب درخواست شود.

Logo File SVG SVG: نمودارهای برداری مقیاس پذیر

SVG یک قالب تصویر برداری است که می تواند به صورت آنلاین مورد استفاده قرار گیرد. با بیشتر و بیشتر شدن نمایشگرهای با وضوح بالاتر ، از آنجا که این یک قالب برداری است ، یک فایل SVG اطمینان حاصل خواهد کرد که لوگو طراحی شده شما بدون توجه به دستگاهی که در آن مشاهده می شود ، تیز خواهد بود.

انواع رنگ

هنگام تهیه پرونده های آرم برداری ، تهیه انواع قالب های رنگی نیز مهم است که در زیر به تفصیل آورده ام:

تمام رنگی (CMYK)

این فایلی است که مشتری شما برای چاپ استاندارد 4 رنگ به آن نیاز دارد.

رنگ پنتون

Pantone یک سیستم کدگذاری رنگی شناخته شده جهانی است که توسط طراحان و شرکت های چاپی استفاده می شود .

مشكل CMYK این است كه از نسخه چاپی تا نسخه چاپی ، تفاوت های جزئی رنگی وجود خواهد داشت. این به این دلیل است که از 4 جوهر جداگانه برای ایجاد رنگ استفاده می شود. با این وجود ، با استفاده از Pantone ، از یک جوهر در طول چاپ استفاده می شود ، به این معنی که رنگ ها دقیقاً مطابقت دارند ، مهم نیست که طرح های خود را از کجا چاپ می کنید.

تک رنگ (سیاه)

تهیه نسخه آرم از یک رنگ نیز مهم است. به این دلیل است که آرم طراحی شده شما می تواند به راحتی در کالاها ، هنگام نقش برجسته ، برش لیزری ، علامت گذاری یا در اسناد تک رنگ تولید شود.

می توانید اطلاعات بیشتر درباره موارد استفاده و نیاز به نسخه سیاه و سفید آرم را در پست وبلاگ من بخوانید. آیا یک آرم نیاز به کار سیاه و سفید دارد؟

سفید

نسخه سفید آرم یک نسخه تک رنگ است که می تواند در پس زمینه های رنگی یا تصاویر تاریک که نیاز به کنتراست خوب است استفاده شود. با آرم های سفید ، متأسفانه این فقط تغییر رنگ و ذخیره پرونده نیست. کمی بیشتر باید انجام شود.

هنگامی که رنگ سیاه روی یک شی سفید برعکس می شود ، آنچه را که به عنوان پدیده تابش شناخته می شود ، تجربه می کنیم ، به موجب آن نسخه سفید روی سیاه کمی بزرگتر به نظر می رسد.

برای مقابله با این توهم ، مهم است که وزن کلی آرم را کمی کاهش دهید. همچنین ممکن است طرح هایی وجود داشته باشد که شما روی آنها کار می کنید و به راحتی برعکس به نظر نمی رسند ، بنابراین ایجاد یک نوع جزئی از طرح برای اطمینان از ادامه کار بسیار مهم است.

همانطور که در زیر نشان داده شده است ، آرم لیگ برتر یک نمونه عالی است که نیاز به یک نوع سفید اصلاح شده را نشان می دهد.

Premier League Logo Black and White variants

Raster Files

پرونده های رستر از پیکسل تشکیل شده اند. این بدان معنی است که هرچه اندازه تصویر خود را افزایش دهید ، مسدود شده یا مبهم به نظر می رسد. (به همین دلیل است که باید یک طرح آرم در قالب وکتور ایجاد شود).

Logo - Raster File Zoom Image

پرونده های Raster برای استفاده در رایانه در نظر گرفته شده اند ، بنابراین در حالت رنگی RGB ارائه می شوند. RGB مخفف قرمز ، سبز و آبی است که رنگهایی است که برای تشکیل تمام رنگهایی که در صفحه خود می بینید استفاده می شود. سیاه ، عدم وجود نور است.

انواع پرونده های رستر دارای پسوند پرونده .Jpeg یا .PNG هستند.

Logo File: Jpg JPG / JPEG: گروه متخصصان عکاسی مشترک

Jpeg معمولاً بصورت آنلاین مشاهده می شود. این به این دلیل است که jpeg فشرده سازی بسیار خوبی را ارائه می دهد بدون اینکه تصویر را بیش از حد تخریب کند ، به این معنی که اندازه پرونده کوچک است و به سرعت بارگیری می شود.

Logo File: PNG PNG: گرافیک قابل حمل شبکه

برخلاف پرونده های Jpeg ، قالب PNG امکان شفافیت را فراهم می کند ، بنابراین می توان آن را در پس زمینه یا تصاویر رنگی قرار داد.

قفل آرم

چه بخواهید چه نخواهید ، از آرم شما در مکان های مختلفی استفاده خواهد شد. هر مکان اندازه و شکل متفاوتی دارد که در صورت عدم مناسب بودن آرم باعث ایجاد دید و تشخیص می شود.

به عنوان مثال ، اگر آرم شما از دو تایپوگرافی و نماد تشکیل شده باشد ، ممکن است 2 نوع طرح از جمله داشته باشید. یک نسخه بلند / نازک با نماد در سمت چپ متن ، و دیگری با نماد بالا.

در اینجا مثالی از طراحی آرم من برای کد افراد .

People Code Recruitment Logo Design

اگر آرم شما دارای یک نماد باشد ، می توان از آن به تنهایی استفاده کرد.

این نماد فقط باید به تنهایی و به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد ، اما در مواردی که مخاطبان شما از قبل با نام شرکت آشنا هستند (به عنوان مثال: در نمای بیرونی دفتر شرکت یا نماد وب سایت). شرکت هایی مانند نایک ، استارباکس و مک دونالد به دلیل ادامه بازاریابی که در معرض دید جهانیان قرار داده اند ، همراه با نقش خود در فرهنگ عامه ، توانسته اند علامت کلمه را از لوگوی خود حذف کنند.

انواع کوچک (اختیاری)

اگر قرار است از آرم جدید در اندازه های کوچک استفاده شود ، مهم است که در صورت نیاز به طراحی ، انواع مختلف طراحی را برای این منظور جستجو کنید.

این را می توانید در مثال زیر استخراج شده از دستورالعمل های تجاری Argento Wines مشاهده کنید.

Argento Wine Responsive Logo

این موضوع اخیراً به دلیل طراحی وب پاسخگو ، که در آن دستگاه های کوچکتر به امری عادی تبدیل می شوند ، به یک موضوع محبوب تبدیل شده است ، اما اصول مشابه در چاپ نیز وجود دارد. این وبلاگ ها ارزش خواندن در این زمینه را دارند: آرم های پاسخگو ، قسمت 1 و قسمت 2

پرونده های طراحی آرم: مرجع سریع

در اینجا یک نمای کلی از پرونده هایی است که من ارسال می کنم:

بردار

Ai ، PDF و EPS

 • نسخه تمام رنگی (CMYK)
 • یک نسخه کامل رنگ Pantone
 • نسخه مشکی و تک رنگ
 • یک نسخه سفید

SVG

 • نسخه تمام رنگی (RBG)
 • نسخه مشکی و تک رنگ
 • نسخه سفید

پرونده های رستر (در RGB)

Jpeg و PNG

 • نسخه تمام رنگی (RBG)
 • نسخه مشکی و تک رنگ
 • یک نسخه سفید شفاف (فقط PNG)

انواع آرم (اختیاری)

 • انواع قفل
 • انواع اندازه کوچکتر

اگرچه شما همیشه نمی توانید نحوه استفاده مشتری از لوگو را کنترل کنید ، اما با ارائه طرح در قالب های ذکر شده در بالا ، همراه با یک سند استفاده پشتیبانی ، شما تمام تلاش خود را انجام داده اید تا اطمینان حاصل شود که طرح به بهترین شکل ارائه شده است.

نحوه بسته بندی سریع پرونده های آرم

یکی از وقت گیرترین کارهایی که هر طراح لوگو برای انجام آن نیاز دارد ، تهیه پرونده های لوگو است. اگر قصد دارید چندین قفل در طیف گسترده ای از قالب ها برای وب فراهم کنید و به شرح جزئیات بالا بپردازید ، انجام این کار ممکن است چند ساعت طول بکشد.

اما اکنون یک روش سریعتر برای انجام آن وجود دارد … 2 دقیقه چگونه صدا می شود؟

Logo Package Express احتمالاً بهترین افزونه Adobe Illustrator است که تاکنون استفاده کرده ام روند ایجاد و صادرات چندین قالب فایل آرم را تسریع می کند.

به جای اینکه مجبور شوید فایلها را یک باره اصلاح و صادر کنید ، Logo Package Express همه کارها را برای شما انجام می دهد. همچنین به راحتی فایل ها را به پوشه هایی طبقه بندی می کند که هر یک از آنها با دقت برچسب گذاری شده است ، بنابراین مشتریان می توانند دقیقا همان چیزی را که نیاز دارند پیدا کنند. به طور جدی شگفت انگیز است ، و یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که تاکنون به عنوان طراح آرم انجام داده اید.

می توانید برنامه افزودنی را در ویدئو زیر مشاهده کنید ، و اگر تحت تأثیر قرار گرفتن من باشید ، می توانید Logo Package Express را از اینجا بخرید ، و اگر از کد تخفیف” logogeek “استفاده کنید ، 20٪ تخفیف دریافت خواهید کرد.

موردی برای افزودن وجود دارد؟ به بحث در فیس بوک یا توییتر بپردازید

از این مقاله لذت می برید؟ در اجتماعی به اشتراک بگذارید!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *