Furniture

به Fabulous Las Vegas خوش آمدید

تابلوی لاس وگاس با ارتفاع 25 فوت و روشنایی داخلی توسط هنرمند فقید تجاری بتی ویلیس (تصویر زیر در سال 1998) طراحی شده است.

Las Vegas sign Betty Willis, 1998
عکس از طریق دفتر خبری لاس وگاس (LVNB)

بتی از دهه 1950 طراحی تابلوهای نئون را برای توماس یانگ شروع کرد YESCO و سایر علائم سازان. در سال 1952 او به وسترن نئون ، یک لباس محلی کوچک نقل مکان کرد ، جایی که ، در سال 1959 ، فروشنده Rogich ، پدر مشاور سیاسی سیگ روگیچ تد و بتی توافق کردند که این تابلو باید چیزی درخشان باشد که واقعاً “وگاس” را اعلام کند. این طرح نهایی با دلارهای نقره ای چشمک زده و قلمهای ناسازگار پوشانده شده است ، با لامپ های زرد رنگی که یکدیگر را تعقیب می کردند ، پوشانده شده است و در بالای آن یک ستاره هشت پر قرار دارد که هر اتومبیلی را که از شمال در بزرگراه 91 عبور می کند ، صدا می زند: “به افسانه لاس وگاس خوش آمدید. “

علیرغم بزرگراهی که از نظر فنی به ایالت نوادا تعلق داشت ، تید این تابلو را به شهرستان کلارک فروخت ، جایی که کمیسار هارلی ای هارمون ، که “در آن روزها آب زیادی داشت” ، گفت: “به جهنم ایالت. آن را بلند کنید. ”

بتی توضیح داده شد که شکل الماس گرد این تابلو از آرم آن زمان گودیر الهام گرفته شده است و ایده این ستاره فکری از همان آرم در دیزنی لند بود که به معنای مقصد خوشحال کننده بود.

Goodyear logo rounded diamond

هفت دلار نقره پشت هر نامه “خوش آمد گویی” نماد خوش شانسی برای بازدیدکنندگانی است که به پایتخت قمار دنیا وارد می شوند. طراحی وی هرگز مارک تجاری نداشت زیرا بتی احساس می کرد این شهر به تبلیغات رایگان احتیاج دارد ، و در آگهی های تبلیغاتی گردشگری ، پلاک های نوادا ، یک کمپین بازاریابی توسط Southwest Airlines اقتباس شده است و به عنوان کلیپ آرت به طور گسترده در دسترس است.

وقتی بتی توسط جدید نمایه شد. یورک تایمز در سال 2005 وی گفت ، “من هرگز در کاری که انجام می دادم احساس یک هنرمند بزرگ نمی کردم اما ایده های خوبی داشتم. و من مایل بودم وقت بگذارم و تمام مهندسی و عناصر فنی مربوط به علائم نئون را بیاموزم. ” مدیر اجرایی موزه نئون ، دانیل کلی ، گفت ، “بتی ویلیس یک زن طراح بود که در دهه 1950 و در یک زمینه تقریباً کاملاً مردانه سلطه داشت دهه 1960 – نوعی پگی اولسون [نویسنده تبلیغ آگهی در برنامه تلویزیونی مردان دیوانه ] برای حرفه خود. “

در حالی که این تابلو در حال حاضر متعلق به شرکت Young Electric Sign (YESCO) است كه آن را به شهرستان كلارك اجاره داده است ، اما شگفت آورترین واقعیت در مورد آن این است كه ، در وگاس كه همیشه در حال تغییر است و به روز می شود ، هنوز شش دهه باقی مانده است روشن است.

Las Vegas sign back
عکس توسط لوئیس ویلا دل کامپو >

منابع:
به بتی ویلیس ، لاس وگا برای همیشه “افسانه” بود ، lasvegassun.com
یک نئون به اینجا می آید ، هنوز هم می تواند لاس بزند ، nytimes.com
دو افسانه ای که منظره نئون نمادین لاس وگاس را طراحی کردند در همان روز مردند ، qz.com
بتی ویلیس ، طراح” Welcome to Fabulous Las Vegas ”sign، dies ، nbcnews.com
ترک و ورود و خروج و ورود به لاس وگاس ، thesmartset.com
به لاس وگاس خوش آمدید ، onlinenevada.org
به Fabul خوش آمدید علامت لاس وگاس ، wikipedia.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *