Graphic Design, Logo Blog

ارتقا Hard سخت افزار: مانیتور 4 اینچی بنکیو 32 اینچ

من فقط بیش از یک سال است که به صورت آزاد (پاره وقت) کار می کنم و در بیشتر اوقات از iMac 23 اینچی نسبتاً قدیمی استفاده کرده ام .

این کار را انجام داد ، اما من می دانستم من نیاز به ارتقا دارم زیرا سرعتم را کم می کند … و ، در حالی که قبلاً خوشحال بودم که صبر کنید ، ناگهان آن زمان درآمد بالقوه خود را از دست می داد ، بنابراین … من به قدرت بیشتری احتیاج داشتم!

به همین دلیل ، من تصمیم به به روزرسانی گرفته ام ، اما تصمیم من پس از ارسال مهربانی برای من با نمایشگر 32 اینچ 4K بنکیو با رزولوشن فوق العاده ، هدایت شد. برای مرور PD3200U . مطمئناً یک لحظه هیجان انگیز است!

تاکنون خوشحال شده ام که از iMac به عنوان گزینه مورد نظر خود در دسک تاپ استفاده می کنم. من آنها را بسیار عملی یافته ام ، اما … پس از چند هفته استفاده از این مانیتور جدید به عنوان صفحه نمایش دوم ، از کیفیت عالی من دور شدم.

پس از استفاده از مانیتور اجتناب ناپذیر بود که به دنبال ارتقا به Mac Pro هستم ، بنابراین می توانم آن را به این مانیتور وصل کنم تا در نهایت بتوانم هر دو قدرت را داشته باشم و منطقه کاری که همیشه آرزوی آن را داشتم.

BenQ PD3200U Monitor

بنابراین … در اینجا بررسی من از مانیتور PD3200U 4k از BenQ است. من مواردی را که به عنوان یک طراح برایم مهم هستند را پوشش داده ام ، اما اگر می خواهید همه مشخصات فنی را ببینید می توانید آنها را در اینجا بررسی کنید.

مانیتور بزرگ و وضوح تصویر فوق العاده 4K!

وقتی مانیتور رسید ، جعبه بزرگ بود … بنابراین من از باز کردن آن هیجان زده شدم! صفحه فوم پیچیده را بلند کردم ، فقط برای دیدن بزرگترین مانیتور که چشمم را به آن خیره کرده ام … چه کسی روی زمین به یک مانیتور 32 اینچی مانند این نیاز دارد ، من خودم را… تقریباً به اندازه تلویزیون من !؟

به نظر می رسد ، وقتی روی میز کار من قرار گرفت ، اندازه آن بسیار باورنکردنی بود و آنقدرها هم که فکر می کردم غیر عملی نیست. اندازه آن هنگام کار روی طراحی ، ویرایش ویدئو و صدا برای پادکست من به سادگی شگفت انگیز است.

آیا به این اندازه احتیاج دارم؟ نه ، اما … من آن را دوست دارم! من احساس می کنم یک حرفه ای واقعی هستم و می دانم هرکسی که این را بخواند غبطه خواهد خورد ?

نه تنها صفحه نمایش بزرگ است ، بلکه وضوح تصویر فراتر از هر چیزی است که من تاکنون استفاده کرده ام. این مانیتور دارای رزولوشن 4K UHD 3840 x 2160 است ، که بسیار واضح است ، مفهوم “پیکسل” از بین رفته است … این وضوح بسیار بالایی است ، در واقع می توانید آثار هنری چاپ شده 300DPI را روی صفحه مشاهده کنید ، و تقریباً دقیقاً مانند آنچه در صورت چاپ کردن مشاهده می کنید. شکاف بین چاپ و دیجیتال بسته شده است!

به طور جدی کیفیت فوق العاده شگفت انگیزی است. من یادآوری می کنم جهش کیفیت از VHS به DVD … سپس DVD به BluRay … و اکنون ما داریم 4K ، و آن را یک بار دیگر جهش جلو! من چند فیلم 4K YouTube نیز در این مانیتور تماشا کرده ام و … کیفیت به راحتی عالی است.

4k قطعاً تغییر دهنده بازی است.

رنگ و زاویه دید دقیق

آیا تاکنون از مانیتور استفاده کرده اید که در زاویه های مختلف رنگ کمی تغییر کند؟ این باعث آجیل شدن من می شود.

این مانیتور هیچکدام از اینها را ندارد! می توانید از هر زاویه ای مشاهده کنید و رنگ ها را به طور دقیق مشاهده کنید.

خارج از کادر ، کالیبراسیون رنگ نیز بسیار دقیق بود. می توانید بگویید که این نمایشگر برای حرفه ای های خلاق مثل خودم طراحی و ساخته شده است.

صفحه کاملاً قابل تنظیم

چیزی که من در مورد این مانیتور دوست دارم این است که تنظیم آن آسان است.

نه تنها می چرخد ​​و کج می شود ، بلکه می توانید بدون تلاش زیاد ارتفاع را نیز تنظیم کنید.

من می توانم مانیتور را پایین بیاورم تا حدود 2 اینچ از بالای میز بنشیند (که اکنون چگونه آن را تنظیم کرده ام) ، یا می توانم به راحتی اسلاید کنم تا حدود 20 سانتی متر به سمت بالا نظارت کنید ، به این معنی که وقتی می خواهم ایستاده کار کنم ، من هم این گزینه را دارم.

نه تنها می تواند این کار را انجام دهد ، بلکه … همچنین می تواند 90 درجه بچرخد. Wowza !

بله … اکنون ، اگر بخواهم می توانم در حالت عمودی کار کنم.

چرا من باید در حالت عمودی کار کنم؟… مطمئن نیستم ، اما من از داشتن این گزینه و آزادی استفاده از ابزار به دلخواه خود علاقه دارم به جای محدود بودن.

عالی برای طراحی گرافیک در شب

بیشتر طراحانی که من می شناسم در شب کار می کنند … یا به دلیل کوتاه بودن زمان ، یا اینکه آنها به سادگی عاشق طراحی هستند و زمان را از دست می دهند…

به هر حال برای من اینطور است.

تنها مشکل این است که بیشتر مانیتورها باعث خستگی چشم می شوند و می توانند به چشم شما آسیب برسانند.

با این وجود این مانیتور از نور آبی کم استفاده می کند ، و سوسو زدن ندارد و از مانیتور استفاده می کند در شب ، یا در نور کم ، بسیار راحت تر است.

مانیتور همچنین دارای گزینه های از پیش تعیین شده است ، یکی از آنها حالت Darkroom است (سایر موارد شامل حالت CAD / CAM و حالت انیمیشن است). به لطف یک کنترل پنل متحرک گرد که به زیبایی در زیر صفحه قرار گرفته است ، می توان به راحتی حالت ها را تغییر داد.

فضای زیاد و عالی به نظر می رسد!

مانیتور به طرز شگفت آوری نازک است ، و بازوی عقب در پشت صفحه قرار گرفته است. این بدان معناست که من می توانم مانیتور را تقریباً نزدیک دیوار فشار دهم تا در یک فاصله راحت کار کنم ، در عین حال فضای میز تحریر نیز زیاد است ، که هنگام کار روی پروژه های طراحی آرم !.

صفحه همچنین دارای یک قاب بیرونی کاملاً نازک (حدود 15 میلی متر) است ، به این معنی که مانیتور هم تأثیرگذار است و هم بسیار عالی به نظر می رسد.

تلویزیون دو برابر می شود

من مانیتور را در دفتر کارم تنظیم کرده ام و در اتاق نیز یک مبل کوچک نیز در اتاق قرار گرفته ام. در ابتدا این مبل برای این منظور در نظر گرفته شده بود که بتوانم هنگام طوفان مغزی یا مطالعه ، استراحت کنم ، اما اکنون اتاقم را به اطراف منتقل کرده ام تا مانیتور بتواند دو برابر تلویزیون شود !…

وقتی می خواهم Netflix (زمان بازی تاج و تخت!) را تماشا کنم ، برای تعطیلات عالی است و چون می توانم ارتفاع را افزایش دهم ، یک صفحه نمایش بسیار کاربردی برای بعداً عصر یک فیلم تماشا می کنید. اگر بخواهم به لطف تعداد زیادی پورت و گزینه موجود ، می توانم PS4 خود را نیز در اینجا تنظیم کنم.

این مانیتور همچنین دارای بلندگوهای داخلی است که پس از اتصال کابل آتش به طور خودکار کار می کنند. تنها نکته پایین این است که به نظر می رسد صدا از پشت مانیتور می آید ، اما … در مقایسه با مانیتورهای قبلی که استفاده کردم ، این اولین جایی است که من از این ویژگی برخوردار بوده ام ، بنابراین مطمئنا شکایتی ندارم!

قیمت BenQ PD3200U چقدر است؟

قیمت بسیار معقول است و در انگلیس با حدود 800 پوند به فروش می رسد.

من اکنون آن را با Mac Pro خود راه اندازی کرده ام و … احساس می کنم اکنون یک مجموعه حرفه ای و بسیار پیشرفته دارم.

من همچنین احساس می کنم که این حداقل 5 سال آینده برای من کاملاً کار خواهد کرد … اگر نه بیشتر. در کنار Mac Pro که یک تغییر دهنده بازی برای من بوده است ، یک سرمایه گذاری عالی احساس می شود.

منفی دارید؟

من عاشق این مانیتور هستم ، و چیزهای بسیار خوبی گفته ام ، اما … آیا منفی دارد؟

مرتب سازی بر

اجرای از Mac Pro من (که 3.7 گیگاهرتز با 64 گیگابایت رم است) مانیتور کاملاً باورنکردنی است. من هیچ مشکلی ندارم…

اما … وقتی که آن را با iMac یا MacBook Pro راه اندازی کردم سخت افزار با وضوح 4k دست و پنجه نرم می کرد . بعضی اوقات هنگام استفاده از فتوشاپ در iMac ، مانیتور سوسو می زد و روی لپ تاپ از وضوح 4K پشتیبانی نمی کرد.

این بدیهی است که یک مسئله سخت افزاری است ، بنابراین اگر قصد خرید این مانیتور را دارید ، برای استفاده از آن به دستگاه قدرتمند نیاز دارید.

همچنین ممکن است کمی خیلی بزرگ باشد ، اما … من مطمئنا شکایتی ندارم ، و بنکیو همچنین دارای دامنه اندازه های دیگر موجود با هزینه کمتر.

خلاصه: یک نمایشگر خیره کننده برای متخصصان خلاق

مانیتور BenQ PD3200U بسیار باورنکردنی است .

اگر شما یک هنرمند سه بعدی ، یک ویرایشگر فیلم ، یک صدابردار یا حتی یک طراح گرافیک مثل خودم هستید ، مطمئناً تحت تأثیر این مانیتور قرار خواهید گرفت.

اندازه و کیفیت صفحه نمایش بسیار چشمگیر است و به راحتی قابل تنظیم با رنگ بی عیب و نقص در زاویه دید ، مطمئناً لازم است که در نظر بگیرید همانطور که من انجام داده ام به دنبال به روزرسانی تنظیمات مانیتور یا دسک تاپ خود هستم. من آن را دوست دارم!

از این مقاله لذت می برید؟ در اجتماعی به اشتراک بگذارید!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *