Furniture

آرم عفو بین الملل

Amnesty International logo design

طراح مرحوم دیانا ردهاوس بود که در اکتبر 2007 ، در سن 84 سالگی درگذشت. در طول جنگ جهانی دوم ، دیانا برای کار در دفتر نقاشی دولت انگلستان به خدمت اعزام شد. او قبل از اینکه به عنوان طراح گرافیک کار کند ، در کالج هنر و طراحی Central St Martins لندن آموزش دید و پس از خواندن مقاله توسط بنیانگذار خیریه ، پیتر بننسون .

در سال 1963 ، بنیانگذار عفو به دیانا نوشت كه طرح او ، یك شمع در سیم خاردار ، به دلیل سادگی و م ofثر بودن نمادگرایی آن ، برای اولین كریسمس عفو انتخاب شده است.

Amnesty International candle

این آرم دو تصویر قابل تشخیص را با الهام از ضرب المثل چینی ترکیب می کند: “بهتر است شمع روشن کنی تا تاریکی را نفرین کنی.”

سیم خاردار نشان دهنده “تاریکی” (ناامیدی) افرادی است که در زندان به زندان می افتند و فکر می کنند هیچ کسی به خاطر نمی آورد که آنجاست. آنها به دلایل ناعادلانه زندانی می شوند ، به احتمال زیاد به این دلیل است که آنها چیزی گفته اند یا اقدامی انجام داده اند که ظاهراً قدرت و اقتدار دولت در کنترل اعمال و افکار شهروندانش را تهدید می کند. آنها زندانیان سیاسی هستند.

این شمع نشان دهنده تعهد عفو بین الملل است که بخاطر بسپارد زندانیان سیاسی در سراسر جهان نگهداری می شوند و تعهد AI برای ایجاد امید به زندانیان برای رفتار عادلانه و آزادی نهایی است.

این آرم در سال 2000 توسط سیمون اندرس ، قبلاً از کیرشنباوم باند ، و اکنون نیمی از Pro-Am ، Inc در نیویورک تصفیه شد.

Amnesty International website design

اطلاعات بیشتر:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *